O nás

Aktivity firiem VEREX HOLDING-u

  • distribúcia a predaj potravinárskeho a drogistického tovaru
  • výroba, balenie a distribúcia vajec
  • prenájom nehnuteľného majetku a nebytových priestorov
  • distribúcia a predaj elektroinštalačného materiálu
  • výroba a predaj elektrickej energie
  • a iné.

Spoločnosť VEREX HOLDING, a.s. vznikla v roku 1991 pôvodne ako VEREX, spol. s r.o. a v začiatkoch svojej činnosti bola zameraná hlavne na export piva, sladu a vajec do Poľskej republiky, postupne k tejto činnosti pribudol i tuzemský veľkoobchod a maloobchod s potravinami v regiónoch Liptov a Orava.

Činnosť holdingu sa následne rozšírila o distribúciu a predaj elektroinštalačného materiálu a iné aktivity, ktoré sú rozdelené hlavne do nižšie uvedených dcérskych spoločností : 

Veľkoobchod a maloobchod s potravinami

V roku 1991 vznikla pôvodná obchodná spoločnosť VEREX, spol. s r.o. bola zameraná hlavne na export piva, sladu a vajec do Poľskej republiky, postupne k tejto činnosti pribudol i veľkoobchod a maloobchod s potravinami v regiónoch Liptov a Orava.

 

CBA VEREX, a.s.

CBA Verex, a.s. v dnešnej podobe vznikol zlúčením viacerých spoločností, z ktorých najstarší bol štátny podnik Zdroj Liptovský Mikuláš. V rámci privatizácie sa v roku 1996 Zdroj, š. p. spojil s obchodnou spoločnosťou Verex. Rozvojom spoločnosti pribudli dve veľkoobchodné základne Liptovský Mikuláš, Tvrdošín a supermarket Verimex v Liptovskom Mikuláši. Spoločnosť vybudovala aj vlastnú sieť diskont marketov a maloobchodných predajní na Liptove a Orave. Bližiše informácie nájdete na webovej stránke www.cbaverex.sk.

 

VEREX REALITY, s.r.o.

Spoločnosť vlastniaca nehnuteľnosti s ponukou obchodných priestorov na prenájom v mestách Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Liptovský Hrádok, ako aj v širšom okolí Liptova a Oravy.

Bližie informácie nájdete tu.

 

VEREX HOLDING, a.s.

obchodné centrum s lokalizáciou priamo v centre mesta Liptovský Mikuláš s ponukou obchodných priestorov na prenájom. Zákazníci tu nájdu obchody s módou, široké spektrum služieb a tovarov, kaviarne a stravovacie zariadenia ako aj spoločenské priestory.
Viac informácií nájdete na www.jasnasc.sk

 

Produkcia a distribúcia čerstvých slepačích vajec

HYDINA HOLDING, s.r.o.

Táto spoločnosť sa zaoberá produkciou, balením a distribúciou čerstvých slepačích vajec do obchodných sietí na celom území Slovenska. V roku 2014 firma zahájila produkciu čerstvých slepačích vajec pod Tatrami na Farme nosníc v Kežmarku a tým sa stala významným producentom čerstvých vajec na Slovensku pod značkou „Tatranské vajcia“. V kompletne zrekonštruovanej farme produkuje denne približne 120 000 čerstvých vajec nielen z klietkového, ale aj z podstielkového chovu.

Bližie informácie o tejto spoločnosti nájdete na webovej stránke www.hydinaholding.sk.

Distribúcia a predaj elektroinštalačného materiálu 

VEREX ELTO, a.s.

Distribútor elektroinštalačného materiálu a káblov na celom území Slovenska. Centrála a logistické centrum má sídlo v Liptovskom Mikuláši, pobočky sa nachádzajú v Bratislave, Košiciach, Žiline, Nitre, Ružomberku, Trenčíne, Prievidzi, Prešove, Nových Zámkoch, Trnave a Leviciach.

Bližie informácie o tejto spoločnosti nájdete na webovej stránke www.verexelto.sk

 

ELTO REALITY, s.r.o.

Spoločnosť ELTO REALITY, s.r.o. sa zaoberá správou nehnuteľností, v ktorých sa nachádzajú prevádzky spoločnosti VEREX ELTO, a.s.

Bližie informácie o tejto spoločnosti nájdete na webovej stránke www.verexelto.sk

 

Prevádzkovanie práčovne a čistiarne

PELIM, s.r.o.

Spolončosť zaoberajúca sa praním a čistením odevov, textílií a kobercov pre hotely, zdravotnícke zariadenia aj konečného zákazníka.

Bližie informácie o tejto spoločnosti nájdete na webovej stránke www.pelimsro.sk

 

Skupina VEREX HOLDING je aktívnym členom Zväzu obchodu a cestovného ruchu Slovenskej republiky so sídlom v Bratislave. Od roku 2001 je značka VEREX zaregistrovaná ako ochranná známka na Úrade priemyselného vlastníctva.